Porotherm

  1. Porotherm

V ponuke firmy Wienerberger Slovenské tehelne možno nájsť všetko, čo je potrebné na zostavenie hrubej stavby od základov až po strechu. Nosným sortimentom firmy je v súčasnosti systém tehliarskych prvkov s obchodným názvom POROTHERM. Ide o tehly pre obvodové steny s vysokým tepelným odporom, tehly pre vnútorné nosné steny, deliace priečky, doplnkový sortiment, ku ktorému patria napríklad tehly umožňujúce murovanie rohov a ostení bez toho, aby sa jednotlivé kusy museli deliť. Dôležitými prvkami systému sú keramické preklady doplnené o preklad, ktorý má výšku tehly a prefabrikované stropy. Celý systém dopĺňajú malty a omietky POROTHERM.

Prečo POROTHERM?
V tehlovom dome postavenom z kvalitných pálených tehál POROTHERM Profi vytvoríte pre vašu rodinu najzdravšie a najpríjemnejšie prostredie pre život. Dom postavíte za pár mesiacov, no bývať v ňom budete celý život. Preto je dôležité zvážiť, medzi akými stenami chcete bývať.

100 % prírodné a najzdravšie bývanie
Tehly POROTHERM Profi sú čistý prírodný produkt. Zabezpečujú optimálny vlhkostný režim a sú prirodzeným regulátorom vnútornej klímy v obytných priestoroch. Vďaka tomu vytvárajú najpríjemnejšie prostredie na bývanie bez kondenzácie vodných pár a obáv z plesní. Navyše sú šetrné k životnému prostrediu po celý čas ich životnosti. POROTHERM Profi poskytne vašej rodine ekologické a najzdravšie bývanie.

Jedinčné vlastnosti pálených tehál
Tehla sa rodí z ohňa. Pri vypaľovaní získavajú tehly oproti ostatným murovacím materiálom jedinečné výhody. Medzi najdôležitejšie patria nulová výrobná vlhkosť, objemová a rozmerová stálosť a požiarna odolnosť. Tehly POROTHERM Profi opúšťajú výrobné linky v dokonale suchom stave, suchý stavebný materiál, murivo bez, trhlín, vďaka čomu ich tepelnoizolačné vlastnosti, ihneď dosahujú maximálne hodnoty. Pre porovnanie: pórobetón má výrobnú vlhkosť okolo 30 – 40 %, pričom výrobcom uvádzané vlastnosti dosahuje pri ustálenej vlhkosti 4,5 %, ktorú dosiahne až po piatich rokoch. Sprievodným javom vysychania pórobetónu sú jeho objemové zmeny vedúce až k vzniku trhlín v murive. Pálené tehly sú vďaka technológii výroby objemovo a rozmerovo stále, preto tehlovému murivu vznik trhlín nehrozí.

Jednoduché stavanie, rýchlejšie bývanie
Tehly POROTHERM Profi sú brúsené, a preto je murovanie s nimi veľmi jednoduché, presné a rýchle. Pri murovaní na lepiacu maltu ušetríte 30 % času a pri murovaní systémom DRYFIX ušetríte až 50 % času oproti klasickému spôsobu murovania! Presná výška tehál POROTHERM Profi priniesla do technológie murovania skutočnú revolúciu. Hrubú stavbu vášho domu postavíte za pár dní a bývanie v ňom si tak môžete začať užívať oveľa skôr.

Menej peňazí na bývanie, viac pre vašu rodinu
Vďaka nadštandardnej tepelnej izolácii tehál POROTHERM Profi ušetríte nielen pri stavbe vášho domu, ale aj pri jeho vykurovaní. Tehly POROTHERM Profi majú vďaka nulovej výrobnej vlhkosti tie najlepšie tepelnoizolačné a akumulačné vlastnosti hneď od začiatku. V dome z týchto tehál preto šetríte už od prvého dňa. A ušetrené peniaze iste potešia váš rodinný rozpočet.

Pre bezstarostný život
Doprajte vašej rodine kvalitné bývanie. Postavte si dom z neprekonateľného stavebného materiálu POROTHERM Profi a užívajte si bezstarostný život!

Zdroj http://www.wienerberger.sk